Pelaajalaina

Pelaajalainojen hakeminen Power Cup:iin 2023 on päättynyt!

Power Cup -turnaukseen tehtävä erillinen pelaajalaina toimii seuraavin edellytyksin:

  • turnauksessa voi joukkuetta kohden olla korkeintaan kaksi (2) kyseisen ikäluokan lainapelaajaa
  • kauden 2022-2023 voimassa olleita oman ikäluokan kaksoisedustuspelaajia ei lasketa yllä mainittuihin kahteen lainapelaajamäärään
  • ikäluokkaa nuorempien pelaajien Power Cupin pelaajalainalla ja kaksoisedustuspelaajien määrällä ei ole rajoituksia.
  • pelaaja ei voi siirtyä toisen seuran joukkueeseen pelaamaan Power Cupissa, jos hän on pelannut oman seuran saman sarjatason joukkueessa, joka osallistuu Power Cupiin.
  • pelaaja voi Power Cupissa edustaa vain yhtä seuraa (poikkeuksena kaudenaikaiset 2-edustukset)
  • seurojen tulee sopia pelaajalainasta keskenään erillisellä Power Cupin pelaajalainasopimuksella
  • pelaajalaina tulee merkitä omaan kohtaan pelaajaluettelointilomakkeeseen

Pelaajalainoja varten tulee olla kummankin seuran ko. joukkueen valmentajan/johdon hyväksyntä. Hyväksytyt pelaajalainat voidaan kumota, jos lähtöseurasta ilmoittautuu myöhemmin saman ikäluokan joukkue, jossa pelaaja voisi pelata.

Pelaajalaina on maksuton. Hyväksytyt pelaajalainat julkaistaan näillä sivuilla.

Pelaajalainahakemuksia voi tehdä 17.4.2023 asti.

Lisätiedot ja muut tiedustelut Jari Lankinen, jari.lankinen(at)lentopalloliitto.fi, p. 040 131 2454

Hyväksytyt pelaajalainat:

Pelaajan nimi Lähtöseura Tuloseura Sarja
Minela Klapuh Vanle Espoo Lentis N2
Elsa Kumpulainen Uuraisten Raiku D-Juniorit
Ellida Juotasniemi Kokkolan Tiikerit Alaveiskan Viri C-tytöt
Jemina Herranen Vesannon Urheilijat Kiteen Urheilijat B-tytöt Tsemppisarja
Ella Huuskonen Vesannon Urheilijat Kiteen Urheilijat B-tytöt Tsemppisarja
Juliet Ristimäki Perniön Sisu Oulun Kisko A-tytöt
Toni Falck Haminan Arsi PuMa-Volley C-pojat
Iida Huttunen Outokummun Partio Kiteen Urheilijat C-tytöt Tsemppisarja
Pinja Krupula Lapin Sudet Tornion lentis-88 B-tytöt
Aini Linna Lapin Sudet Tornion lentis-88 B-tytöt
Ilona Kopf Lapin Sudet Tornion lentis-88 B-tytöt
Siiri Poikela Kempeleen Lentopallo Tornion lentis-88 B-tytöt
Mila Pakanen Ii Volley Oulun Kisko C-tytöt tsemppisarja
Henriikka Ruokamo Kempeleen Lentopallo Oulun Kisko A-tytöt
Evia Temonen Lapin Sudet Tornion lentis-88 B-tytöt
Leevi Ahonen Krive Laihian Luja C-pojat super
Nella Juopperi Arctic Volley Kempeleen Lentopallo ry B-tytöt supersarja
Vilma Hietalahti Ploki Kauhajoen Karhu A-tytöt
Jaaro Mattsson Valkeakosken Isku-Veikot Rantaperkiön Isku B-pojat supersarja
Sarianne Keinänen Tuusniemen Raju Vieremän Lentopallo-92 D-tytöt supersarja
Marleena Karinen Tuusniemen Raju Vieremän Lentopallo-92 D-tytöt supersarja
Noona Korhonen Leppäveden Leppä JyväsLentis E-pojat Tsemppisarja
Ilona Hietala Ploki Vaasan Kiisto A-tytöt
Niina Hakonen Ploki Vaasan Kiisto A-tytöt
Anni Määttänen Joen Juju Kaavin Kaiku B-tytöt tsemppisarja
Riku Nevala Kristiinan Vesa PuMa-Volley C-pojat supersarja
Uuno Sivula Ylivieskan Kuula Kempeleen Lentopallo E-pojat Tsemppisarja
Joonas Vilu Ylivieskan Kuula Kempeleen Lentopallo E-pojat Tsemppisarja
Sakari Ahonen Kristiinan Vesa Vaasan Kiisto B-pojat Supersarja
Kati Manninen Pieksämäen Tsemppi Säkylän Urheilijat B-tytöt tsemppi
Anni Teittinen Pieksämäen Tsemppi Säkylän Urheilijat B-tytöt tsemppi
Venla Svensk Outokummun Partio Liperin Taimi C-tytöt supersarja
Emilia Muukkonen Ruokolahden Raju Alahärmän Kisa B-tytöt tsemppisarja
Niklas Björlin Savonlinnan East Volley Puijo Wolley juniorit B-pojat supersarja
Vilma Isometsä Kempeleen Lentopallo Puijo Wolley juniorit B-tytöt
Nella Haatainen Kempeleen Lentopallo Puijo Wolley juniorit  B-tytöt
Sinna Mikkonen Vilppulan Tähti Jyväslentis C-tytöt tsemppisarja
Elli Viljanen SU-41 Savonlinnan Ajo D-tytöt supersarja
Halla Vasara Joen Juju Savonlinnan Ajo B-tytöt
Iisa Karvinen Joen Juju Savonlinnan Ajo B-tytöt
Annika Tiippana Su-41 Savonlinnan Ajo D-tytöt supersarja
Kerttu Kreivilä Oripään Urheilijat Säkylän Urheilijat C-tytöt tsemppi
Duaa Azeza Salpis Oulun Kisko A-tytöt
Neea Kolehmainen SU-42 Savonlinnan Ajo D-tytöt
Elmo Heimala PuMa Volley NALE/NaPu D-pojat
Knuutinen Ella-Kaisa Kiuruveden Luomu-Wolley Kalliosuon Sisu D-tytöt supersarja
Puhakka Juho-Markus Kempeleen Lentopallo Oulunsalon Vasama B-pojat supersarja