Power Cup -turnaukseen tehtävä erillinen pelaajalaina toimii seuraavin edellytyksin:

  • turnauksessa voi joukkuetta kohden olla korkeintaan kaksi (2) kyseisen ikäluokan lainapelaajaa
  • kauden 2021-2022 voimassa olleita oman ikäluokan kaksoisedustuspelaajia ei lasketa yllä mainittuihin kahteen lainapelaajamäärään
  • ikäluokkaa nuorempien pelaajien Power Cupin pelaajalainalla ja kaksoisedustuspelaajien määrällä ei ole rajoituksia.
  • pelaaja ei voi siirtyä toisen seuran joukkueeseen pelaamaan Power Cupissa, jos hän on pelannut oman seuran saman sarjatason joukkueessa, joka osallistuu Power Cupiin.
  • pelaaja voi Power Cupissa edustaa vain yhtä seuraa (poikkeuksena kaudenaikaiset 2-edustukset)
  • seurojen tulee sopia pelaajalainasta keskenään erillisellä Power Cupin pelaajalainasopimuksella
  • pelaajalaina tulee merkitä omaan kohtaan pelaajaluettelointilomakkeeseen

Pelaajalainoja varten tulee olla kummankin seuran ko. joukkueen valmentajan/johdon hyväksyntä. Hyväksytyt pelaajalainat voidaan kumota, jos lähtöseurasta ilmoittautuu myöhemmin saman ikäluokan joukkue, jossa pelaaja voisi pelata.

Pelaajalaina on maksuton. Hyväksytyt pelaajalainat julkaistaan näillä sivuilla.

Pelaajalainahakemuksia voi tehdä 17.5.2022 asti.

Lisätiedot ja muut tiedustelut Jari Lankinen, jari.lankinen(at)lentopalloliitto.fi, p. 040 131 2454

Pelaajalaina lomake

 

Hyväksytyt pelaajalainat:

 

 

Pelaajan nimi Lähtöseura Tuloseura Sarja
Eemi Marttila Loimujunnut Lempo Volley C-pojat supersarja
Kerttu Javanainen Salon Viesti Perniön Sisu C-tytöt supersarja
Elmo Heimala Puma-Volley NaLe D-pojat supersarja
Bruno Kerman Puma-Volley NaLe D-pojat supersarja
Noona Korhonen Leppäveden Leppä JyväsLentis F-sekasarja
Tara Ripatti Vilepa Karkkilan Pojat B-tytöt tsemppisarja
Juliet Ristimäki Perniön Sisu Loimaan Jankko A-tytöt
Eemi Marttila Loimujunnut Lempo Volley C-pojat supersarja
Miro Siniluoto Korson Veto Blues Volley E-pojat supersarja
Elisa Heikkinen Ristiinan Urheilijat Ii-Volley F-tytöt tsemppisarja
Saara Männistö Ristiinan Urheilijat  Ii-Volley F-tytöt tsemppisarja
Niko Kaustinen Kokkolan Tiikerit Kyyjärven Kyky B-pojat supersarja
Akseli Onnela Oriveden Ponnistus Vilppulan tähti C-pojat tsemppisarja
Atte Pisilä Oriveden Ponnistus  Vilppulan tähti C-pojat tsemppisarja
Henri Lehtinen Oriveden Ponnistus Vilppulan tähti C-pojat tsemppisarja
Helmi Laustola Raision Loimu Someron Pallo B-tytöt Supersarja
Oona Udelius Muhos Volley 96 Ii Volley C-tytöt tsemppisarja
Antti-Jussi Oksanen Raision Loimu juniorit Vaasan Kiisto C-pojat
Kaisa Komulainen Kuhmon Kiva-Lentis Ylihärmän Junkkarit C-tytöt Tsemppi
Eerika Huotari Kuhmon Kiva-Lentis Ylihärmän Junkkarit C-tytöt Tsemppi
Neea Seilonen Kuhmon Kiva-Lentis Ylihärmän Junkkarit C-tytöt Tsemppi
Neela Piltonen Ii-Volley Muhos Volley 96 E-tytöt Supersarja
Veeti Viljamaa Vaasan Kiisto Oulunsalon Vasama B-pojat
Daniel Frilund Vaasan Kiisto Oulunsalon Vasama B-pojat supersarja
Miska Kahelin Maaningan Mahti Puijo Wolley juniorit E-pojat
Niko Mäki-Valtari Korson Veto Alahärmän Kisa A-pojat
Miko Kostamo Kyyjärven Kyky Alahärmän Kisa A-pojat
Inka Toivonen Isku-Veikot Ylöjärven Ryhti E-tytöt
Viivi Riihimäki Puijo Wolley Savonlinnan Ajo B-tytöt
Leevi Hautamäki Kyyjärven Kyky Alahärmän Kisa A-pojat
Aatu Hurtig Napapiirin Palloketut Jankko Lentopallo B-pojat tsemppisarja
Elias Mäkitalo Napapiirin Palloketut Jankko Lentopallo B-pojat tsemppisarja
Saga Heikkilä Vampulan Urheilijat Jankko Lentopallo A-tytöt
Sini Purma HPK Jankko Lentopallo A-tytöt
Elina Tanninen Joen Juju Pieksämäen Tsemppi F-tytöt tsemppisarja
Aino Kemppainen SU-41 Savonlinnan Ajo D-tytöt supersarja
Emilia Heikkinen SU-41 Savonlinnan Ajo D-tytöt supersarja
Milla Pylkkänen SU-41 Savonlinnan Ajo D-tytöt tsemppisarja