Power Cup -turnaukseen tehtävä erillinen pelaajalaina toimii seuraavin edellytyksin:

  • turnauksessa voi joukkuetta kohden olla korkeintaan kaksi (2) kyseisen ikäluokan lainapelaajaa
  • kauden 2020-2021 voimassa olleet oman ikäluokan kaksoisedustukset lasketaan yllä mainittuihin kahteen lainapelaajamäärään
  • ikäluokkaa nuorempien pelaajien Power Cupin pelaajalainalla ja kaksoisedustuspelaajien määrällä ei ole rajoituksia.
  • pelaaja ei voi siirtyä toisen seuran joukkueeseen pelaamaan Power Cupissa, jos hän on pelannut oman seuran saman sarjatason joukkueessa, joka osallistuu Power Cupiin.
  • pelaaja voi Power Cupissa edustaa vain yhtä seuraa (poikkeuksena kaudenaikaiset 2-edustukset)
  • seurojen tulee sopia pelaajalainasta keskenään erillisellä Power Cupin pelaajalainasopimuksella
  • pelaajalaina tulee merkitä omaan kohtaan pelaajaluettelointilomakkeeseen

Pelaajalainoja varten tulee olla kummankin seuran ko. joukkueen valmentajan/johdon hyväksyntä. Hyväksytyt pelaajalainat voidaan kumota, jos lähtöseurasta ilmoittautuu myöhemmin saman ikäluokan joukkue, jossa pelaaja voisi pelata.

Pelaajalaina on maksuton. Hyväksytyt pelaajalainat julkaistaan näillä sivuilla.

Pelaajalainahakemuksia voi tehdä 13.7.2021 asti.

Lisätiedot ja muut tiedustelut Jari Lankinen, jari.lankinen(at)lentopalloliitto.fi, p. 040 131 2454

PELAAJALAINOJEN HAKUMAHDOLLISUUS ON SULKEUTUNUT.

Hyväksytyt pelaajalainat:

Karkkilan Pojat, C-tytöt Tsemppisarja, Melina Munck
Karkkilan Pojat, B-pojat Supersarja, Otto Oivanen
Mikkelin Passarit, C-tytöt Supersarja, Aada Karjalainen
PuMa-Volley/Jyrät, C-pojat Supersarja, Joosua Muukka
PuMa-Volley/Jyrät, C-pojat Supersarja, Leo Kiviniemi
PuMa-Volley/C1, C-pojat Supersarja, Janne Kolehmainen
PuMa-Volley/T06, C-tytöt Supersarja, Sanni Suomela
PuMa-Volley/Blue, D-tytöt Supersarja, Iris Havulinna
PuMa-Volley, E-pojat Tsemppisarja, Aatos Kojo
Raision Loimu, C-pojat Supersarja, Oskari Sarajärvi
Ylöjärven Ryhti, C-pojat Tsemppisarja, Joakim Mikkonen
Ylöjärven Ryhti, C-pojat Tsemppisarja, Nuutti Tuominen
Vaasan Kiisto, C-pojat Supersarja, Sakari Ahonen
Jankko Lentopallo, B-tytöt Supersarja, Veera Vuorentausta
Jankko Lentopallo, D-tytöt Supersarja, Helmi Hyytiäinen
JyväsLentis, C-pojat Supersarja, Daniel Frilund
Pieksämäen Tsemppi, C-pojat Supersarja, Tiitus Hautamäki
Pieksämäen Tsemppi, C-pojat Supersarja, Trever Oylo
Pieksämäen Tsemppi, C-pojat Supersarja, Onni Liikanen
Liperi Volley, D-pojat Tsemppisarja, Jussi Huuskonen
Liperi Volley, D-pojat Tsemppisarja, Melinda Herranen
Muhos Volley/tikrut, D-tytöt Tsemppisarja, Veea Piltonen
Muhos Volley/Armit, E-tytöt Supersarja, Neela Piltonen